SK

Prindi

Detsembri alguses alustab Politsei- ja Piirivalveamet uue põlvkonna ID-kaartide väljastamist

21.11.2018

Uue ID-kaardi tulek puudutab kõiki infosüsteeme ja rakendusi, kus on võimalik ID-kaarti (sh digi-ID, elamisloakaart, e-residendi digi-ID) kasutades autentida või digitaalallkirjastada. Samuti kõiki infosüsteeme, kus on võimalik kontrollida digitaalallkirjade kehtivust. Kui muudatused ei ole teostatud, siis ei ole võimalik uue ID-kaardi kasutamine teie infosüsteemides. Kõik vajalikud seadistused on võimalik infosüsteemides ette ära teha.

Riigi Infosüsteemi Amet on avaldanud id.ee lehel juhismaterjalid infosüsteemide omanikele, kus on kirjeldatud kõik uue ID-kaardi tulekuga kaasnevad muudatusvajadused. Samuti on seal juhised testkaardi tellimiseks. Kui teil tekib juhiste osas küsimusi, siis pöörduge help[A]ria.ee.

SK poolt pakutavad teenused - Kehtivuskinnitusteenus ja DigiDocService veebiteenus - on uue ID-kaardi kasutamiseks valmis nii toodangu kui demo keskkonnas. Kui teil on selles osas küsimusi, siis pöörduge support[A]sk.ee.

Oleme valmis vajadusel teie teenused peale seadistamist toodangu keskkonnas üle proovima uue ID-kaardiga. Selleks võtke meiega ühendust aadressil support[A]sk.ee ja andke teada, kuidas peaksime testima.

SK ID Solutions AS
(+372) 610 1880