SK

Prindi

AS Sertifitseerimiskeskus sai riigipoolse tunnustuse osaliseks

18.09.2001

Eesti Vabariigi Sideamet võttis eile, 17. septembril vastu otsuse kanda AS Sertifitseerimiskeskus Sertifitseerimise Riiklikusse Registrisse.

Registrisse kande otsus kinnitab AS Sertifitseerimiskeskuse poolt osutatava sertifitseerimisteenuse vastavust digitaalallkirja seadusele ja loob aluse seadusliku digitaalallkirja rakendamiseks Eestis. Sertifitseerimiskeskus on ühtlasi esimene ettevõte, kelle suhtes on Sideamet võtnud vastu positiivse otsuse Sertifitseerimise Riiklikusse Registrisse kandmiseks.

"Meil on heameel märkida, et riik on Sideameti positiivse otsuse kaudu sisuliselt ja otseselt tunnustanud meie tööd digitaalallkirja ellukutsumise ettevalmistamisel," ütles Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalle Tarien. "AS Sertifitseerimiskeskus on käinud läbi pika ettevalmistustee digitaalallkirja seadusele vastava sertifitseerimisteenuse pakkumiseks. Oleme juba alustanud pilootprojektidega, mis võimaldavad digitaalallkirja rakendada praktiliselt kogu Eesti elanikkonnale vajalikes valdkondades."

AS Sertifitseerimiskeskuse asutasid 2001. a veebruaris Hansapank, Ühispank, Eesti Telefon ja EMT, et töötada välja ja hakata üheskoos pakkuma digitaalallkirja rakendamiseks vajalikku sertifitseerimisteenust.

Sertifitseerimisteenus hõlmab digitaalallkirja andmiseks vajalike sertifikaatide väljaandmist, sertifikaatide alusel antud digitaalallkirjade kontrollimise võimaldamist ning sertifikaatide kehtivuse peatamise, kehtivuse peatatuse lõpetamise ja kehtetuks tunnistamise menetlemist.

Digitaalallkirja rakendamine võimaldab inimestel saada digitaalse identiteedi, mis teeb Interneti tavakodaniku tasandil reaalselt kasutatavaks suhtlemisel riigiasutuste ja eraettevõtetega.

Lähem info:
Kalle Tarien
AS Sertifitseerimiskeskus juhataja
Tel (0) 610 1880
E-mail: kalle@sk.ee