SK

Prindi

AS Sertifitseerimiskeskus pälvis kõrgeima krediidireitingu

18.06.2010

Krediidiinfo omistas Sertifitseerimiskeskusele kõrgeima ehk AAA krediidireitingu, mida antakse vaid suurepäraste finantsnäitajatega ettevõtelele.

Krediidiinfo hindab koostöös maailma suurima krediidihinnanguagentuuriga Experian igal aastal Eesti ettevõtete majandusnäitajaid, finantsnäitajaid ning maksekombeid ja selle tulemina arvutatakse välja krediidireiting. AAA – suurepärane; AA - väga hea; A – hea; BBB - rahuldav; BB - kasin; B - nõrk; C – mitterahuldav. Analüüs toimub Experian-i poolt väljatöötatud finantsvalemite alusel, mida aktsepteerivad finantsettevõtted ja koostööpartnerid üle maailma.

AS Sertifitseerimiskeskuse juht Kalev Pihli sõnul on krediidireiting AAA suur tunnustus kogu meeskonnale tehtud töö eest: „See näitab, et Sertifitseerimiskeskusega seotud ettevõtted ei ole pidanud meie finantskäitumises pettuma ning kinnitab uute suhete loomisel meie kui äripartneri usaldusväärsust.“

Pihli sõnul oli 2009. aastal majanduses olukord, mis rohkem kui kunagi varem sundis ettevõtteid oma finantskäitumises teatud lubatavuse piire kompama, kuid Sertifitseerimiskeskus on uhke, et suutis enda finantsdistsipliini laitmatu hoida ning aasta kokkuvõttes lõpetada läbi aegade parima tulemusega.

SK on aastast 2001 tegutsev ettevõtte, mille põhiline fookus on olnud elektroonilise identiteediga seotud teenused sh ID-kaart, Mobiil-ID ja digitaalne allkirjastamine.