SK

Prindi

AS Sertifitseerimiskeskus ja IT Grupp alustavad koostööd digitaalallkirja rakendamisel

18.09.2001

AS Sertifitseerimiskeskus ja IT Grupp sõlmisid esmaspäeval, 10. septembril koostöökokkuleppe, juurutamaks üheskoos Eestis Avaliku Võtme Infrastruktuuri (PKI) ja sellele vastavaid rakendusi, mis on vajalikud digitaallkirja ellukutsumise ettevalmistamiseks.

"Meil on heameel ühendada enda kogemused IT Grupi omadega," ütles AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalle Tarien. "Sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse osutajana on meile oluline töötada koos partneriga, kes omab Avaliku Võtme Infrastruktuuri juurutamiseks vajalike rakenduste väljatöötamise, konsultatsiooni-, koolituse ja integratsiooniteenuse alast know-how'd ning kliendibaasi Eesti juhtivate firmade näol."

"Sertifitseerimisteenuse osutaja leidmisel vaagisime pikalt kahe koostööpartneri plusse ja miinuseid," sõnas IT AS nõukogu esimees Jaak Ennuste. "Sõelale jäi Sertifitseerimiskeskus kui oma teenusega turuletulemiseks paremini ettevalmistunu. Täna olen kindel, et aasta jooksul PKI tehnoloogiasse ja oskusteabesse investeeritud ressursid lähevad nüüd tööle."

Avaliku Võtme Infrastruktuur võimaldab turvalises virtuaalses keskkonnas suhelda ning tarbida või pakkuda mitmesuguseid teenuseid. Igal keskkonna kasutajal on vaid talle kinnistatud identiteet: sertifikaat või sertifikaadid. Kasutaja saab sertifitseerimisteenuse osutajalt võtmepaari, mille privaatvõti on vaid tema teada. Võtme teine pool on avalik, see on seotud võtme omaniku nimega konkreetses sertifikaadis ning sertifikaat on kõigile avalikult kättesaadav.

AS Sertifitseerimiskeskuse asutasid 2001. a veebruaris Hansapank, Ühispank, Eesti Telefon ja EMT, et töötada välja ja hakata üheskoos pakkuma digitaalallkirja rakendamiseks vajalikku sertifitseerimisteenust, võimaldamaks kodanikel igapäevaelus kasutada turvalist ja tõendatud elektroonilist kommunikatsiooni nii riigiasutuste kui äriettevõtetega suhtlemisel.

Sel nädalal sai AS Sertifitseerimiskeskuse tegevus ka riigi tunnustuse osaliseks läbi otsuse kanda ettevõte EV Sideameti Sertifitseerimise Riiklikku Registrisse.

Lisainfo:

Kalle Tarien
E-mail: kalle@sk.ee

Jaak Ennuste
E-mail: jaak.ennuste@it.ee