SK

Prindi

AS Sertifitseerimiskeskus avas ID-kaardi infoportaali ID.ee

28.10.2002

Täna, 28. oktoobril avas AS Sertifitseerimiskeskus uuendatud kujul ID-kaardi infoportaali ID.ee. Portaal pakub infot ID-kaardi kasutamise ja rakenduste kohta ja on suunatud nii tavalisele kaardikasutajale, IT-spetsialistile kui ka juhtidele ja otsustajatele, kes korraldavad kaardi kasutuselevõttu oma organisatsioonis.

Portaalis on saadaval info ID-kaardi ja digitaalallkirja kasutamise kohta, samuti sellealased juhendid ja viited tarkvarale, teemaga seotud uudised ja taustainfo. Kõik huvilised saavad ID.ee-s neil teemadel ka omavahel suhelda ja spetsialistidega ühendust võtta. Muuhulgas saab ID.ee-s jälgida värsket statistikat ID-kaartide väljastuste kohta ja kasutada mitmeid muid tugiteenuseid.

"ID-kaardi projekt on seni kulgenud edukalt – välja on antud üle 70 000 kaardi, jõustunud on digitaalallkiri ja saadaval kõik vajalik tarkvaraprogrammid ja teenused," ütles Sertifitseerimiskeskuse juhataja Ain Järv. "Samas on info kõigest toimuvast olnud seni hajutatud ja mitte kõige paremini kättesaadav. Sertifitseerimiskeskuse üks oluline funktsioon on olla ID-kaardi alane kompetentsikeskus ja seetõttu andsime juba varem olemas olnud saidile ID.ee uue näo ja sisu, et sellest saaks kõigile kasulik tööriist ID-kaardi kasutamisel."

"Digiallkiri on täna praktiliselt töötav reaalsus, mida kahjuks siiski vaid vähesed kasutavad. Põhjuseid on kaks. Esiteks ei ole organisatsioonide arendus- ja IT juhtidele siiski päris selge, kuidas ID-kaardi võimalusi praktikas kasutusele võtta. Teisalt on ID-kaardi omanikel jäänud segaseks, kuidas ID-kaarti elektrooniliselt kasutada, kuidas installeerida kaardilugejat ja vajaliku tarkvara. Loodan väga, et uuendatud id.ee lehelt leiavad oma küsimustele vastused nii tavakasutajad kui IT-juhid," lisas sihtasutuse Vaata Maailma juhataja Alar Ehandi.

ID.ee täieneb pidevalt lisateenuste ja infoga, kus oluline osa on ka saidi kasutajate tagasisidel, küsimustel ja soovitustel. ID.ee kõrval uuendas ka AS Sertifitseerimiskeskus enda kodulehekülge sk.ee.

AS Sertifitseerimiskeskus (SK) asutati 2001. aasta märtsis Hansapanga, Ühispanga, Eesti Telefoni ja EMT poolt. Firma missioon on turvalist ja usaldusväärset elektroonilist äritegevust, asjaajamist ning suhtlemist võimaldava keskkonna loomine ja arendamine Eestis. Selle eesmärgi täitmiseks pakub SK usaldusväärset sertifitseerimis- ja ajatempliteenust ning arendab ja levitab ID-kaardi kasutamiseks vajalikku tehnoloogiat ja infot.

Lisainfo:
Jaanus Kase
AS Sertifitseerimiskeskus, kommunikatsioonijuht
Tel. (0) 610 1880, 050 79 276
E-post: jaanus.kase@sk.ee