SK

Prindi

Arendame koos digitaalallkirja

03.06.2014

Hea koostööpartner

Enam kui 12 aasta jooksul oleme üheskoos andnud üle 150 miljoni digitaalallkirja. Täname teid panuse eest e-Eesti arengusse. Soovime senist viljakat koostööd kindlasti jätkata.

Astume sammu edasi ja soovime koos teiega saavutada selle, et alates 01.01.2015 antakse digitaalallkirjad BDOC vormingus. BDOC formaat on arendatud lähtuvalt Eesti riigi visioonist ühildada Euroopa Liidus antavad digitaalallkirjad. Üleminek on formaadi tavapärane areng, ühtlasi kasutab BDOC senisest kaasaegsemaid krüptoalgoritme. Soovitame teil infosüsteemides hiljemalt selle aasta teises pooles BDOC tugi teenustele lisada.

BDOC võimaldab allkirja kontrolli rahvusvahelise ETSI standardiga ühilduvate vahenditega, mis tähendab, et allkirjad on rahvusvaheliselt aktsepteeritud. Meie eesmärk on saavutada formaatide kooskõla ja ühiskasutus ning piiriülesed üheselt mõistetavad digitaalallkirjad.

SK teenustes (DigiDocService, DigiDoc portaal) ja DigiDoc teekides on BDOC tugi juba olemas. Peagi avaldame digitembeldamise tarkvara TempelPlus uue versiooni, mis loob allkirju samuti BDOC formaadis. Aasta lõpus avalikustatavas ID-tarkvara versioonis on allkirjade vorming vaikimisi BDOC. Üleminek tähendab, et .ddoc failid jäävad endiselt loetavateks, kuid uued allkirjad antakse BDOC formaadis.

2015. aastast suurendame Mobiil-ID turvalisust, minnes seniselt RSA1024 võtme pikkuselt üle elliptiliste kurvide (ECC) kasutusele. Elliptiliste kurvidega Mobiil-ID sertifikaatide puhul on allkirjastamine toetatud ainult BDOC formaadis. Juba täna saab Mobiil-ID testnumbrit kasutades veenduda oma süsteemi ühilduvuses ECC krüptoalgoritmidega.

Sügisel võetakse ID-kaardil kasutusele uus kiibirakenduse versioon (v3.5). Uue kiibirakendusega kaartide kasutuselevõtuks vajalikud muudatused puudutavad üldjuhul teenuseid ja rakendusi, mis suhtlevad kaardiga otse (nt ligipääsusüsteemid, kaardilugemise terminalid jm). Teenuste testimiseks saate SKst tellida testkaardid.

Meie eesmärk on pakkuda teile terviklahendusi. Selleks lisame SK tooteportfelli ajatempliteenuse. Teenus kasutab avaliku võtme infrastruktuuri (PKI) ja usaldusväärset ajamäärangu allikat, mis tagab turvalise ja rahvusvaheliselt tunnustatud RFC 3161 standardil põhineva teenuse. 

Palun reserveerige oma kalendris 6. november SK Aastakonverentsile, kus räägime nendel ja teistel põnevatel teemadel. 

Vajadusel aitame teid BDOC formaadile üleminekul. Tehnilise info saamiseks pöörduge SK poole aadressil support@sk.ee või telefonil 610 1880. 

 

Sertifitseerimiskeskus