SK

Prindi

Apollo Raamatud võttis esimesena ID-kaardi oma kliendikaardiks

14.04.2005

Apollo Raamatud AS lasi käiku kliendikaardi, mis erinevalt teistest ei koorma kliendi rahakotti järjekordse plastikutükiga. Apollo Raamatute kliendikaardiks on ID-kaart või mõni muu isikut tõendav dokument. Apollo on esimene, kes oma firma kliendikaardina kasutab Eesti ID-kaarti. Kliendikaardiga saab Apollo püsiklient kõikidelt ostudelt (va. ajakirjad, ajalehed, postkaardid ja kinkekaardid) nii Apollo kauplustest Tallinnas, Tartus ja Pärnus kui ka internetikauplusest 5% soodustust.

Apollo püsikliendiks saamiseks tuleb täita vaid ankeet, mis on saadaval kõigis Apollo kauplustes ning internetikaupluses www.apollo.ee. Poes on liitumise eelduseks vähemalt 100-kroonise ostu sooritamine, veebi kaudu on kliendiprogrammiga liitumine tasuta.

Ettevõtte tegevjuhi Arvo Pihli sõnul kaaluti erinevaid lahendusi kliendiprogrammi loomiseks kaunis pikalt, arvestades ka seda, et kiiresti arenevatele tehnoloogiatele mitte jalgu jääda. Kiipkaarte lugevate makseterminalide kasutuselevõtt ja tõenäone kiipkaartidele üleminek kaubanduses üldse andis omakorda tõuke just antud valiku kasuks otsustamisele. Sellest järgmine loogiline samm oli vastava tehnilise valmisoleku loomine Apollo infosüsteemi. “Lõpuks on ju kliendile tähtis müüja poolt pakutava kliendiprogrammi sisu ning selle reaalne toimimine, mitte aga tükk logoga plastikut, mis õigel hetkel just sahtlinurka jäi,” ütles Pihl.

ID-kaardi kasutamine kliendikaardina pakub lisamugavust nii kliendile kui ka teenindajale. Ostja ei pea kandma kaasas ohtralt erinevaid kaarte – ta saab poes oma isikut ja püsikliendi staatust tõestada juba olemasoleva dokumendi abiga. Sellega hoitakse kokku kulusid nii kaartide tootmiselt, juurutamiselt kui ka levitamiselt.

ID-kaardil on mitu rakendusvaldkonda – tegemist on riikliku isikut tõendava dokumendiga, millel on ka elektrooniline kasutusala. ID-kaardi lugeja ja arvuti abil on võimalik end internetikeskkonnas tuvastada (autentida) ning anda digitaalallkirja, mis on võrdsustatud omakäelise allkirjaga. Lisaks on ID-kaarti võimalik kasutada ID-pileti ostmiseks, uksekaardina, paljunduskaardina, kliendikaardina.

ID-kaarti saab kliendikaardina kasutada kõikides Apollo raamatupoodides, peagi ka Apollo internetikeskkonnas ID-login’i näol.