SK

Prindi

Aegus testsertifikaatide väljastaja TEST-SK

09.04.2012

07.04.12 aegusid kõik TEST-SK alt väljastatud testsertifikaadid ning sellega seoses aegusid sertifikaadid vanematel test ID-kaartidel, test digi-ID kaardil ja test digitemplil.

Aegunud sertifikaatide uuendamiseks ja/või uue kaardi taotlemiseks palun pöörduge SK klienditoe poole e-posti aadressil support[A]sk.ee. Aegunud sertifikaate saab uuendada testkaartidel, mille välja andmise kuupäev jääb vahemikku 01.12.2008- 31.12.2010. Samuti saab uuendada kõiki krüptopulgal olevaid digitempleid. Uuendada ei ole võimalik digi-ID testkaarte ja ID2011 põhjal olevaid testkaarte.

Kõik uued testsertifikaadid on väljastatud TEST of ESTEID-SK 2011 sertifitseerija alt ning nendele sertifikaatidele antud test-kehtivuskinnitusi signeeritakse TEST of SK OCSP RESPONDER 2011 sertifikaadiga. 

Testsertifikaate väljastava sertifitseerimisahela skeem on toodud siin.  Kõik vajalikud testsertifikaadid on alla laetavad siin. Kui kasutate testimiseks OpenXAdES testkeskkonda, siis sertifikaatide uuendamise järgselt on vajalik uuendatud testsertifikaadid registreerida OpenXAdES test OCSP teenusesse kasutades https://www.openxades.org/upload_cert.php veebivormi.

Kõik testkaardid, mille sertifikaadid on välja antud TEST of ESTEID-SK 2011 sertifitseerija poolt kehtivad jätkuvalt edasi ning nende uuendamine ei ole vajalik.  Samuti ei ole vajalikud konfiguratsioonimuudatused uuendatud testkaartide kasutamiseks juhul kui teie süsteem oli juba varasemalt häälestatud  "TEST of ESTEID-SK 2011" sertifikaate kasutama.

Täiendavate küsimuste ja probleemide korral palun pöörduge samuti e-posti teel support[A]sk.ee