SK

Prindi

Smart-ID pälvis Lätis autentimise kvalifitseeritud staatuse

29.05.2023

Täielikult Euroopa Liidu eIDAS määrusele vastav rahvusvaheline identiteedilahendus Smart-ID sai ka Lätis autentimiseks kohaliku kvalifitseeritud staatuse. See saavutus on võrdselt oluline nii Smart-ID klientidele ja kasutajatele kui ka SK ID Solutionsile aidates meil pakkuda turvalist ja usaldusväärset autentimislahendust kõikjal ja kõigile. See tugevdab veelgi meie missiooni tagada digitaalsete tehingute ja identiteedi kontrollimise kõrgeim tase.

Enam kui miljoni lõppkasutajaga on Smart-ID Lätis kõige populaarsem digitaalse identiteedi lahendus, mis on integreeritud sadadesse e-teenustesse. Meie jaoks on ülioluline, et SK lahendused vastaks nii kohalikele kui ka EL-i nõuetele ja seepärast on kohaliku kvalifitseeritud staatuse saamine Lätis olnud meie eesmärk juba alates 2017. aastast, kuid protsessi edukas lõpule viimine võttis mitu aastat. Tänu uuele staatusele ja pärast avaliku sektori portaalidega integreerimist pääsevad Smart-ID kasutajad mugavalt ligi Läti riiklikele e-teenustele.

"Olen kogu SK ID Solutionsi nimel siiralt tänulik meie Läti ja Eesti tiimiliikmetele nende panuse eest kohaliku autentimisstaatuse saavutamisel. Just nende pühendumus, professionaalsus ja suur töö aitas meil jõuda selle olulise verstapostini ja veelkord kinnitada Smart-ID usaldusväärse digitaalse identiteedilahenduse positsiooni Baltikumis. Oleme uhked oma meeskonna saavutuste ja nende suure panuse üle nii selle konkreetse tulemuse saavutamisel kui ka üldiselt usaldusväärsete digitaalsete identiteedilahenduste pakkumisel – üheskoos kujundame turvaliste autentimisteenuste tulevikku mitte ainult Baltikumis, vaid kogu maailmas,“ ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

2019. aastal hinnati Eestis Smart-ID elektroonilise isikutuvastuse tasemele kõrge.