SK

Prindi

Vaata Maailma toob Eestisse soodsad ID-kaardi lugejad s├╝learvutitele

16.04.2007

Vaata Maailma Sihtasutuse algatuse Arvutikaitse 2009 ja OMNIKEY koostöö raames jõuavad lähiajal müüki sisemised ID-kaardi lugejad sülearvutitele. Lugejate jaehind jääb eeldatavalt 400-500 krooni vahele, mis on võrreldes tänase turuhinnaga ca kaks korda odavam, hulgiostjatele on hind veelgi soodsam.

“Eestis müüdavatest arvutitest moodustavad sülearvutid tugevalt üle poole. Arvutiga palju ringi liikuvatele inimestele on sisemine lugeja kõige mugavam lahendus: lugeja kinnitub lihtsalt arvutikorpuse sisse ning piisab vaid ID-kaardi lugejasse pistmisest, et kaarti kasutada,” ütles SK turundusjuht Andres Aarma.

“Sisemiste lugejate turuletoomise ajastus peaks olema sobiv, pidades silmas eeskätt ärikasutajaid. 2. maist kahanevad pankade koodikaartide päevased limiidid ning pangad soovitavad oma klientidel võtta kasutusele ID-kaart sisselogimiseks ja tehingute tegemiseks. Lisaks suuremale turvalisusele saab ID-kaardiga kõigisse Eesti suurematesse pankadesse ning mitme panga klientidel pole vaja pidevalt kaasas kanda mitut PIN-kalkulaatorit,” lisas Aarma.

Sisemised lugejad tulevad müüki esmalt arvutikauplustesse, sh MarkIT.ee ja Zebra.ee veebikeskkondadesse, Elioni, K-Arvutisalongi, Ordi, ML Arvutite ja Mikromaailma poodidesse. Üle 100 tk kogustest huvitatud isikutel on mõttekas saata oma soov e-postiga aadressile info@sk.ee.

Müüki tuleb nii PCMCIA-ühendusega mudel Omnikey CardMan 4040 kui uuematele sülearvutitele sobiva Express-ühendusega mudel Omnikey CardMan 4321 ExpressCard™ 54. Need mudelid peaks sobima valdavale osale Eestis kasutuses ja müügis olevatele PC-tüüpi sülearvutitele, millel on vastav pesa. Kaardilugejad töötavad nii Windowsi kui ka Linuxi keskkonnaga arvutites.

Koduses ja paiksemas kasutuses olevale sülearvutile sobib aga ka väline, nn USB-ühendusega lugeja, mis on müügis olnud juba aasta algusest vähem kui 100 krooniga.

“Veebruaris toimunud e-hääletuse eel müüki tulnud väliseid “igamehe ID-kaardi lugejaid” on veidi enam kui kahe kuu jooksul müüdud ca 30 000 tükki. Suurimad väliste lugejate levitajad on hetkel Hansapank, SEB Eesti Ühispank, Elion ja K-Arvutisalong,“ ütles Aarma.

Eestis on välja antud üle 1 miljoni ID-kaardi, seega on kaart pea igal täisealisel kodanikul ning kõigil elamisloa alusel Eestis elavatel välismaalastel. Elektrooniliselt on ID-kaarti kasutamas ca 50 000 inimest.

2006. aasta maikuus sündinud Arvutikaitse 2009 algatus on Vaata Maailma Sihtasutuse peamiste rahastajate (Hansapank, SEB Eesti Ühispank, EMT ja Elion) ja Eesti Vabariigi ühine ettevõtmine arvutikasutuse turvalisemaks muutmiseks. Kolme aasta jooksul rahastavad osapooled Arvutikaitse 2009 algatust 60 miljoni Eesti krooniga.

OMNIKEY, ASSA ABLOY kontserni liige, on maailma suurimate kiipkaarditehnoloogia tootjate hulka kuuluv ettevõtte. Ettevõtte peakontor asub Saksamaal Wallufis. OMNIKEY püsiklientide hulka kuuluvad näiteks Microsoft, Briti Terviseamet (NHS), USA Lennujõud, Siemens, Union Bank of Switzerland ja paljud teised.


TÄIENDAV INFO:

Andres Aarma
SK turundusjuht
Tel: 610 1880
andres.aarma@sk.ee

Tooted:
Mudel 4040, PCMIA-ühendusega
Mudel 4321, Express-ühendusega


www.arvutikaitse.ee  / www.id.ee  / http://omnikey.aaitg.com