SK

Prindi

Tartu ja Tallinna linnapea allkirjastasid digitaalselt IT-koostöö lepingu

07.10.2002

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Tartu linnapea Andrus Ansip allkirjastasid esmaspäeval kahe linna vahelise infotehnoloogia alase koostöö lepingu, andes esimest korda Eestis dokumendile digitaalse allkirja.

Mõlemad linnapead rõhutasid, et selles valdkonnas on koostööd tehtud ja kogemusi vahetatud ka varem, kuid leping muudab koostöö ja kogemuste vahetamise järjekindlaks ja tulemuslikumaks ning infotehnoloogilises arengus on, mida teineteiselt õppida.

Koostöölepingu sõlmimisega ühes kinnitati ka tegevuskava perioodiks 7.oktoobrist 31.detsembrini 2002. Kahe linna koostöö valdkondadeks määratleb leping e-teenused, e-valimised, interneti kättesaadavuse, koolide ja linna administratsiooni infotehnoloogia ning andmeturbega seotud probleemid. Kord kvartalis hakatakse tegema kokkuvõtteid koostööst ning konkreetseid tegevusi järgnevaks perioodiks paika seadma.

Lepingu allkirjastamisel kasutatud tehnoloogia DigiDoc on loodud Vaata Maailma ja AS Sertifitseerimiskeskuse tellimusel ja mõeldud kasutamiseks kõigis rakendustes nii era- kui avalikus sektoris.