SK

Prindi

Täna kell 13:00 uuendas SK ID-kaardi ja Mobiil-ID kehtivuskinnitusteenuse teenussertifikaate

06.01.2010

Seoses praeguste ID-kaardi ja Mobiil-ID kehtivuskinnitusteenuse teenussertifikaatide aegumisega võttis AS Sertifitseerimiskeskus 6. jaanuaril 2010 kell 13:00 kasutusele uued teenussertifikaadid.

DigiDoc Client programmi kasutajad peavad arvutisse paigaldama uue DigiDoc Client versiooni (ver 2.6.12). Kõige mugavam viis viimase Digidoc Client versiooni paigaldamiseks on ID-installer, selleks minge aadressile https://installer.id.ee/clientupdate.htm . Kõik vajalikud sertifikaadid paigaldatakse programmi uuendamise käigus kasutaja arvutisse automaatselt.

Uus versioon on vajalik failide digitaalseks allkirjastamiseks alates 6. jaanuarist 2010 ja pärast seda allkirjastatud failide kehtivuse kontrolliks.

ID-kaarti toetavate rakenduste, sh ID-kaardi toega veebide arendajad ja haldajad ja DigiDoc teekide kasutajad saavad abi vastavast juhendist.

Juhul kui DigiDoc teeke kasutavatesse süsteemidesse uusi kehtivuskinnitusteenuse teenussertifikaate ei lisata, ei ole võimalik alates 6. jaanuarist ID-kaarti ja Mobiil-ID’d digitaalallkirjastamiseks kasutada ja kontrollida antud kuupäevast antud digitaalallkirjade  kehtivust. Lisaks tuleb uus ID-kaardi sertifikaatide kehtivuskinnitusteenuse sertifikaat lisada kõikidesse süsteemidesse, kus ID-kaardiga isikutuvastusel sertifikaadi kehtivuse kontrolli teostatakse SK kehtivuskinnitusteenuse (OCSP) abil. DigiDocService veebiteenuse kasutajad ei pea tegema mingeid muudatusi oma süsteemides. Vanu sertifikaate eemaldada ei tohi, kuna need on vajalikud varasemalt antud digiallkirjade kehtivuse kontrollimiseks.

Uued sertifikaadid on kättesaadavad www.sk.ee/certs

 • Uue ID-kaardi sertifikaatide kehtivuskinnituse teenuse sertifikaadi andmed on:
  Eraldusnimi: „ESTEID-SK 2007 OCSP RESPONDER 2010“
  Seerianumber: ‎4B150F99
  Kehtivusaeg 1. detsember 2009. a. kuni 26. august 2016. a.


 • Uue Mobiil-ID sertifikaatide kehtivuskinnituse teenuse sertifikaadi andmed on:
  Eraldusnimi: „EID-SK 2007 OCSP RESPONDER 2010“
  Seerianumber: 4B1500F1
  Kehtivusaeg 1. detsember 2009. a. kuni 26. august 2016. a.

Täiendavate küsimuste korral pöörduda e-posti teel aadressile support@sk.ee