SK

Prindi

SK uuendas ID-installerit ja DigiDoc Clienti

30.06.2006

Sertifitseerimiskeskus (SK) on avaldanud uued versioonid digiallkirjastamiseks kasutatavast DigiDoc Client tarkvarast ning arvuti seadistamiseks vajalikust ID-installerist, mis muude täienduste kõrval sisaldavad ka turvaparandusi.

SK palub ID-kaardi elektrooniliselt kasutajatel külastada veebilehte https://www.id.ee/installer ning uuendada oma ID-installerit versiooniks 1.2, läbides tarkvara paigaldamise sammud. Kasutajad, kes uuendavad DigiDoc Clienti versiooni ID-installeri abiga, saavad vajalikud täiendused automaatselt. 


DigiDoc Clienti uues versioonis 2.2.1 on täiustatud tarkvara töökindlust ning kasutajasõbralikkust. Uus versioon on vajalik ka failide digitaalseks tembeldamiseks alates 4. aprillist 2006 ja pärast seda digitembeldatud failide kehtivuse kontrolliks. Täpse uuenduste loeteluga saab tutvuda veebilehel www.digidoc.ee/changelog.

DigiDoc Clienti kasutajad, kellel on seadistatud versiooniuuenduste automaatne kontroll, saavad teate programmi uuest versioonist automaatselt selle käivitamisel oma arvutis. SK soovitab kõigil DigiDoc Clienti kasutajatel seadistada versiooniuuenduste kontrolli sageduseks vähemalt kord kuus (menüü "Seaded" alt). Programmi versiooni uuendamiseks suunatakse kasutaja ID-installerisse.

Kasutajad, kellel ei ole seadistatud automaatset versiooniuuenduse kontrolli, saavad uue versiooni kõige hõlpsamalt ID-installeri abiga lehelt https://www.id.ee/installer. Pikemate juhistega saab vajadusel tutvuda lehel www.digidoc.ee/download.

Tarkvara uuendamisele kulub sõltuvalt internetiühenduse kiirusest ca 3-5 minutit.

Kõigi ID-kaardi tarkvara tehniliste küsimustega saab ööpäevaringselt pöörduda e-kirjaga aadressile support@sk.ee või tööajal telefonil 6101880.