SK

Prindi

Sertifitseerimiskeskus ja Siseministeerium sõlmisid ID kaartide sertifitseerimisteenuse ja väljastamise alase lepingu

14.12.2001

Siseminister Tarmo Loodus ja AS Sertifitseerimiskeskus juhataja Kalle Tarien allkirjastasid täna, 14. detsembril lepingu, mille kohaselt hakkab Sertifitseerimiskeskus osutama siseministeeriumile digitaalallkirja seadusega kooskõlas olevat sertifitseerimisteenust.

Vastavalt lepingule kohustub AS Sertifitseerimiskeskus väljastama digitaalallkirja andmiseks ja isiku tuvastamiseks vajalikke sertifikaate, osutama nimetatud sertifikaatide suhtes sertifitseerimisteenust ning väljastama Eesti kodanikele ja välismaalastele isikutunnistusi ja viimastega üheaegselt taotletud reisidokumente. Samuti tagab SK kõigi nimetatud dokumentide turvalise transpordi ja hoiustamise.

"Sertifitseerimisleping on äärmiselt oluline osa isikutunnistusest. Ilma sertifikaadita oleks isikutunnistuse projekt poolik. Täna allkirjastatud sertifitseerimisleping ja kolme ministeeriumi vahel allkirjastatud X-tee projekti koostööprotokoll loovad aluse elektroonilise asjaajamise tekkeks riigis. See on aluseks läbipaistva ja otstarbeka e-riigi ning e-kodaniku tekkeks, mille lõpptulemusena läheneb riik kodanikele ja kodanikud riigile," ütles siseminister Tarmo Loodus.

"Tänane leping on suurepärane näide riigi ja erastruktuuride võimaluste ja vajaduste ühildamisest Eesti arengu nimel," ütles AS'i Sertifitseerimiskeskus juhataja Kalle Tarien. "Mul on väga hea meel, et AS Sertifitseerimiskeskus on saanud austava võimaluse osaleda Eesti ID-kaardi projektis, mille täies mahus rakendumisega muutub digitaalallkiri koos oma tulevaste laiade kasutusvaldkondadega kättesaadavaks igale eestimaalasele, sõltumata tema elukohast või muudest asjaoludest."

AS Sertifitseerimiskeskuse asutasid 2001. a veebruaris Hansapank, Ühispank, Eesti Telefon ja EMT, et töötada välja ja hakata üheskoos pakkuma digitaalallkirja rakendamiseks vajalikku sertifitseerimisteenust.

Elektrooniline ID kaart on uue põlvkonna isikut tõendav dokument, mis vastab kõigile seda tüüpi dokumendile esitatavatele nõudmistele.

Digitaalallkirja rakendamine võimaldab inimestel saada digitaalse identiteedi, mis teeb Interneti tavakodaniku tasandil reaalselt kasutatavaks suhtlemisel riigiasutuste ja eraettevõtetega.

Lähem info:

Kalle Tarien
AS Sertifitseerimiskeskus juhataja
Tel. (0) 610 1880
E-mail: kalle@sk.ee


Anu Adra
Avalike suhete osakond
Pressinõunik
Tel: 6 125 032
E-mail: anu@sisemin.gov.ee