SK

Prindi

Ole Kaasas! avas ID-kaardi veebikoolituse

25.01.2010

Ole Kaasas! projekti raames on valmis saanud veebikoolitus, mille abil on võimalik õppida ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamist. Valminud koolitus asub aadressil www.olekaasas.ee/veebikoolitus ning on eesti ja vene keeles.  Veebikoolitus on mõeldud kõigile huvilistele  olenemata nende vanusest, elukohast, elualast või varasemast interneti kasutamise kogemusest.

Veebikoolitus koosneb kuuest moodulist, mida on võimalik läbida etteantud järjekorras või ükshaaval. Koolituse läbimisel saab lihtsaid õpetusi selle kohta, kuidas seadistada arvuti ja laadida alla tarkvara ID-kaardi kasutamiseks, kuidas kontrollida sertifikaatide kehtivust, neid ise aktiveerida, vahetada PIN-koode, milliseid e-teenuseid ja kuidas on võimalik ID-kaardi või Mobiil-IDga kasutada ning kuidas dokumente digiallkirjastada. õppida saab ka Mobiil-ID aktiveerimist ja kasutamist. Veebikoolituse käigus saab kõiki tegevusi juhendiga paralleelselt ka praktiliselt läbi teha ning koolituse lõpus on võimalik digitaalselt allkirjastada tunnistus koolituse läbimise kohta.

Ole Kaasas! veebikoolitus on avatud nii eesti- kui ka venekeelsena, lisaks kirjaliku teksti lugemisele on võimalik juhendeid ka kuulata, mistõttu sobib veebikoolitus hästi ka nägemisraskustega inimestele. E-õppe materjalid saab soovi korral ka välja trükkida.

Ole Kaasas! veebikoolituse projekti teostavad IT Koolitus ja BCS Koolitus. Veebikoolitus on üks osa Vaata Maailma Sihtasutuse, EMT, Elioni ja Microlinki poolt algatatud inimeste internetti kaasamise projektist Ole Kaasas!, mille eesmärk on korraldada arvutialane alg- ja täiendõpe 100 000 inimesele ja tuua internetti kasutama täiendavalt 50 000 peret järgneva 3 aasta jooksul. Projekti raames toimuvaid koolitusi kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond infoühiskonna edendamise meetme raames kokku ligi 15,5 miljoni krooniga ning jaanuari keskpaigaks on koolituse läbinud üle 40 000 inimese.

Lisainfo Ole Kaasas! projekti kohta www.olekaasas.ee või 6 180 180

Tasuta veebikoolitus: õpi ID-kaardi, Mobiil-ID ja e-teenuste kasutamist siin!