SK

Prindi

LDAP-kataloogi otsing muutus

05.12.2006

Alates tänasest on muutunud LDAP-kataloogis isikute sertifikaatide otsing, nii et isiku nime ja isikukoodi leidmine eeldab vähemalt isikukoodi teadmist. Eelnevalt sai LDAP-kataloogist neid andmeid leida teades vaid inimese nime.

Muudatused toimuvad ka SK teenustes:

DigiDoc portaalis (http://digidoc.sk.ee) toimub otsing portaali kasutajate hulgast ja leitavad on vaid need kasutajad, kes on portaalis oma andmete otsingu lubanud. Samuti lisandus portaali kontaktilisti funktsioon, mis võimaldab kiirelt ja mugavalt jagada dokumente kontaktilistis olevatele isikutele. Kontaktilisti saab uusi isikuid lisada kas portaali kasutajate hulgast (kes on oma andmete kasutamise selleks tarbeks lubanud), omavahel faile eelnevalt jaganud isikute hulgast, allkirjastanud isikute hulgast või käsitsi sisestades.

DigiDoc klientprogrammis (DigiDoc Client) muutub failide krüpteerimiseks kasutatav sertifikaatide otsing. ID-kaardi sertifikaate saab LDAP-kataloogist leida ainult siis, kui kasutaja teab krüpteeritud faili saaja isikukoodi. Seega, kui inimene soovib kellelegi DigiDoc klientprogrammiga faili krüpteerida, siis tema sertifikaadi leidmiseks peab küsima faili saaja isikukoodi. LDAP-ist krüpteeringu adressaatide otsimiseks on vajalik uus DigiDoc klientprogrammi versioon (ver. 2.3.258), mille saab tasuta ja kõige lihtsamalt ID-installeri abiga https://www.id.ee/installer/.  Uues DigiDoci versioonis on ka teisi uuendusi, nii et SK soovitab programmi uuendada. Täieliku muudatuste nimekirjaga saab tutvuda aadressil /digidoc/changelog/.

LDAP-kataloog asub internetis aadressil ldap://ldap.sk.ee.

LDAP-kataloog ehk sertifikaatide kataloogiteenus on klassikaline avaliku võtme infrastruktuuri teenus. Sarnaseid avalikke teenuseid pakutakse Eesti kõrval ka näiteks Soomes ja Belgias, kus on samuti kasutusel isiku elektrooniliseks tuvastamiseks ID-kaart.

SK kui riiklikult akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse pakkuja on pakkunud LDAP-kataloogiteenust aastast 2001 vastavalt Siseministeeriumiga sõlmitud lepingule.

 

TÄIENDAV INFO:

Andres Aarma
SK turundusjuht
Tel: 610 1880
andres.aarma[A]sk.ee