SK

Prindi

EMT, Hansapank, Ühispank ja Eesti Telefon asutasid sertifitseerimisalase ühisfirma

16.02.2001

AS EMT, AS Hansapank, AS Eesti Ühispank ja AS Eesti Telefon kirjutasid 16. veebruaril 2001 alla AS Sertifitseerimiskeskuse asutamislepingule.

AS Sertifitseerimiskeskus hakkab pakkuma avaliku võtme infrastruktuuril baseeruvaid sertifitseerimisega seotud teenuseid. Põhikirjalised põhitegevusalad on sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse ning nendega seotud teenuste osutamine.

"Ühine sertifitseerimiskeskus võimaldab suuri kliendibaase omavatel osapooltel optimeerida investeeringuid turvaliste ja digitaalallkirja seadusega kooskõlas teostatavate elektrooniliste tehingute alusinfrastruktuuri," ütles AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalle Tarien.

Sertifitseerimiskeskuse loomiseks ja käivitamiseks investeerisid osapooled kokku 12 miljonit krooni, mis jagunes võrdselt osapoolte vahel. Firma aktsiakapitaliks on sellest 1,2 miljonit krooni, millest iga osapool omab kolme ühesaja tuhande kroonist aktsiat.

AS Sertifitseerimiskeskuse neljaliikmelisse nõukogusse valiti EMT arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg, Eesti Ühispanga elektroonilise panganduse divisjoni direktor Jaan Tamm, Eesti Telefoni IP-teenuste direktor Andres Käärik ja Hansapanga e-panganduse direktor Olari Ilison.

Firma tegevjuht/juhataja on Kalle Tarien, kelle eelmine töökoht oli area manager Visa Internationalis Londonis.

EMT, Hansapank, Ühispank ja Eesti Telefon alustasid sertifitseerimisalast koostööd 25. mail 2000, mil allkirjastati neljapoolne koostööleping avaliku võtme infrastruktuuri (PKI) väljatöötamiseks ja arendamiseks.

Lähem info:
Kalle Tarien
Tel. (0) 610 1880
e-mail: kalle@sk.ee