29.01.2003
AS Sertifitseerimiskeskus ja Eesti Telefon avasid koostöös DigiDoc-portaali sõnumivärava, mille kaudu on võimalik digitaalselt allkirjastada fakse ja kõnet.
Sõnumivärav võimaldab salvestada faksi- või häälsõnumeid DigiDoc-portaalis, kus neid saab seejärel ID-kaardiga digitaalselt allkirjastada. Teenuse kasutamine on võimalik toonvalimisega telefoni- või faksiaparaadi abil kõigist Eesti ja välisriikide fikstelefonivõrkudest, samuti mobiiltelefonide vahendusel. Eraldi tasu teenuse kasutamise eest ei võeta, rakendub vaid Eesti Telefoni võrku helistamise tasu vastavalt kliendi valitud hinnapaketile.
AS Sertifitseerimiskeskuse juhataja Ain Järve sõnul on DigiDoci sõnumivärav mugav viis minna üle elektroonilisele asjaajamisele. "Kui on juba osa dokumente paberil, kuid soovitakse neid edasi töödelda digitaalselt, saab seda sõnumivärava abil lihtsasti teha," ütles Järv. "Samuti loovad sõnumivärav ja muud tulevikus loodavad sarnased teenused kindlasti uusi suhtlusviise, mida me täna veel ette ei kujuta, kuid mis meie elu kergemaks teevad. Kui mind näiteks kutsutakse kuhugi ütlusi andma, võin ju oma kõne selle teenusega telefoni abil salvestada ja portaalis digitaalallkirjastada ning edasi saata, ilma et peaksin kohale minema."
Eesti Telefoni juhatuse liikme Ahto Orava sõnul näitab DigiDoci vastavatud sõnumivärav, et telekommunikatsiooni tulevikuvisioonid peavad paika. “Üha rohkem saab ükskõik-millise-seadmega kasutada ükskõik-millise võrgu vahendusel üks-kõik-millist teenust,” selgitas Orav. “Sõnumivärav on üks näide sellest, kuidas traditsiooniline kõneside sulab ühte andmeside ja IT-rakendustega.”
Sõnumivärava kasutamiseks tuleb helistada numbrile 0 611 9911 ning sisestada selle inimese isikukood, kellele soovitakse faks või häälesõnum allkirjastamiseks kättesaadavaks teha. Pärast hääljuhendi järgimist on faksisõnum tif-formaadis või häälsõnum mp3-formaadis kättesaadav sisestatud isikukoodi omaniku kataloogis DigiDoc-portaalis aadressil https://digidoc.sk.ee Portaali sisenemiseks on vajalik ID-kaart ja korrektselt paigaldatud kaardilugeja. Saadetud sõnumi saab portaalis digiallkirjastada ja jagada ka teistele isikutele digitaalallkirjastamiseks, samuti saab sõnumi digitaalallkirjaga või ilma salvestada enda arvutisse. Portaalis antud digitaalallkirjad on vastavalt seadusele juriidiliselt täiesti võrdsed paberile antud allkirjadega.
AS Sertifitseerimiskeskus (SK) (http://www.sk.ee) asutati 2001. aasta märtsis Hansapanga, Ühispanga, Eesti Telefoni ja EMT poolt. Firma missioon on turvalist ja usaldusväärset elektroonilist äritegevust, asjaajamist ning suhtlemist võimaldava keskkonna loomine ja arendamine Eestis. Selle eesmärgi täitmiseks pakub SK usaldusväärset sertifitseerimis- ja ajatempliteenust ning arendab ja levitab ID-kaardi kasutamiseks vajalikku tehnoloogiat ja infot.
AS Eesti Telefon (http://www.et.ee) on 1993. aastal tegevust alustanud Eesti suurim telekommunikatsiooniettevõte, mille omanikuks on AS Eesti Telekom, kes on noteeritud Tallinna ja Londoni väärtpaberibörsidel (TSE:ETL/LSE:EETD). Eesti Telefoni eesmärgiks on pakkuda kliendikeskseid ja uuenduslikke telekommunikatsiooni ja IT-lahendusi. Eesti Telefon pakub kaubamärgi Atlas all internetiühendusi sissehelistamisest lairiba püsiühendusteni ning andmeside- ja IT-lahendusi nii väikeettevõtetele kui ka üle Eesti harukontoreid omavatele suurorganisatsioonidele. Eesti Telefon on tõusnud Eestis turuliidriks nii interneti sissehelistamisteenuse kui ka interneti püsiühenduste osas. et kaubamärgi all pakub Eesti Telefon kõneside lahendusi nii era- kui ka äriklientidele. Eesti Telefonil on ka Eesti populaarseimaks veebikeskkonnaks tõusnud interneti otsingusüsteem ja temaatiline infokataloog NETI ja väga populaarne veebipõhine kommunikatsioonikeskus Hot.