SK

Prindi

AS Sertifitseerimiskeskus hakkab kasutama Baltimore Technologiesi sertifitseerimistarkvara

12.07.2001

AS Sertifitseerimiskeskus allkirjastas täna maailma ühe juhtiva e-turbelahenduste pakkujaga Baltimore Technologies lepingu, mille kohaselt hakkab AS Sertifitseerimiskeskus lähitulevikus digitaalallkirja seadusele vastava sertifitseerimisteenuse osutamisel kasutama Baltimore'i UniCERT tarkvara.

AS-i Sertifitseerimiskeskus juhataja Kalle Tarieni sõnul osutusid sertifitseerimistarkvara valikul otsustavaks Baltimore Technologiesi kogemused, nende liidripositsioon e-turbelahenduste väljatöötamise alal maailmas, tarkvara usaldatavus ja terviklikkus ning kohaliku partneri olemasolu AS Privadori näol.

"Sertifitseerimiskeskuse otsus näitab meie võimet kujundada ja pakkuda tugevaid ning innovatiivseid e-turbelahendusi kõikjal maailmas," ütles Baltimore Technologies'i Põhja-Euroopa regionaaldirektor Ciaran Stapleton. "UniCERT pakub usaldatavat baaslahendust e-ärile, tagades elektroonilises suhtlemises samaväärse turvalisuse füüsilises maailmas eksisteerivaga."

AS-i Sertifitseerimiskeskus ja Baltimore Technologiesi kohalik partner AS Privador on Eesti juhtiv infoturbelahenduste pakkuja, kes osaleb ka Baltimore'i TrustedWorld-programmis. "Meil on heameel tervitada esimese Privadori ja Baltimore'i avaliku võtme infrastruktuuri alase ühisprojekti ellurakendamist Baltimaades," kommenteeris täna allkirjastatud lepingut Privadori juhataja Indrek Kasela.

Baltimore Technologies on NASDAQil (BALT) ja Londoni börsil (BLM) noteeritud ettevõte, kelle toodangu moodustab lai valik avaliku võtme infrastruktuuri (PKI) tooteid ja teenuseid, pääsukontrolli- ja autoriseerimislahendusi, sisuturbetooteid (nt MIMEsweeper), traadita e-turbetooteid, krüpteerimiseks vajalikke vahendeid, turvalahendusi ja turvaseadmeid. Baltimore UniCERT on laialt tunnustatud digitaalseks allkirjastamiseks vajalike sertifikaatide väljastamiseks kasutatav tarkvara, mis on lihtsalt ühildatav teiste tarkvarasüsteemide ja -lahendustega.

2001. a veebruaris Hansapanga, Ühispanga, Eesti Telefoni ja EMT osalusel loodud AS-i Sertifitseerimiskeskus põhitegevusalaks on digitaalallkirja kasutuselevõtuks vajalike sertifitseerimis- ja sellega seotud teiste teenuste osutamine, mis võimaldavad igapäevaelus turvalist ja tõendatud elektroonilist kommunikatsiooni nii riigiasutuste kui äriettevõtetega suhtlemisel. AS Sertifitseerimiskeskus osaleb ka Siseministeeriumi poolt väljakuulutatud riigihankekonkursil riikliku elektroonilise
ID-kaardi väljastamiseks vajalike teenuste osutamiseks.

Lähem info: Kalle Tarien
AS Sertifitseerimiskeskus
Tel. (0) 610 1880
E-mail: kalle@sk.ee


Evanna Kearins
Baltimore Technologies
Tel. +353 1 881 6000
E-mail: ekearins[A]baltimore.com