SK

Prindi

Alates 15. juunist saab elektrirongi 30-päeva kaarti osta ka ID-piletina

25.05.2006

Vastavalt ASi Sertifitseerimiskeskus (SK) ning Elektriraudtee ASi vahel sõlmitud lepingule saab kõiki elektrirongides kehtivaid 30-päeva kaarte alates 15. juunist osta ka elektroonilise ID-pileti kujul. Alles jäävad ka tavalised kartongist 30-päeva kaardid.

Elektrirongides kehtivaid 30-päeva kaarte saab igaüks ise ööpäevaringselt osta otsekorraldusega, mobiil- ja lauatelefonilt, internetipangast ning klienditeenindaja abiga Selveritest, R-kioskitest ja postkontoritest nende lahtioleku ajal. Täpsema nimekirja müügikohtadest leiab aadressil www.pilet.ee

Alates 15. eluaastast on ID-pileti ostmiseks ja kasutamiseks vajalik ID-kaart. Alla 15-aastased noored saavad ID-piletit osta ja kasutada õpilaspileti alusel (kui õpilaspiletile on märgitud isikukood).

Elektriraudtee 30-päeva kaartideks olevate ID-piletite hinnad on samad, mis paberkandjal 30-päeva kaartidel. ID-pileti hinnale võib lisanduda müügikoha teenustasu, kõige soodsam ehk teenustasuta on ID-piletit osta otsekorraldusega.

Paberkandjal 30-päeva kaardid jäävad elektrirongides endiselt kehtima ning neid on võimalik soetada igas elektrirongis klienditeenindajalt, Balti jaamast ning Keila jaamakioskist.

Eestis kohustuslikul isikutunnistusel ehk ID-kaardil põhinev ID-pileti süsteem käivitus Tartus 10. jaanuaril 2004 ja Tallinnas 1. märtsil 2004. Tänaseks on Eestis müüdud üle 2 miljoni ID-pileti.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsioonifirmade Liit andis 2005. aastal ID-piletile tiitli Aasta Tegu.

SK on riiklikult akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse pakkuja. SK tegevusvaldkonnad hõlmavad sertifitseerimis- ja ajatempliteenuse pakkumisega seotud tarkvara arendust ning pileti- ja maksesüsteemide arendust ja opereerimist.

 

Täiendav info:

 

Kuldar Väärsi                                                   Andres Aarma
Müügi- ja arendusdirektor                               Turundusjuht
Elektriraudtee AS                                              SK
Telefon +372 6737 430                                   Telefon +372 610 1880
GSM +372 5283 377                                        GSM    +372 502 4643
kuldar[A]elektriraudtee.ee                                  andres.aarma[A]sk.ee