SK

Prindi

1. juulil vahetub Sertifitseerimiskeskuse juhataja

02.06.2008

AS Sertifitseerimiskeskuse (SK) nõukogu valis uueks SK juhatajaks Kalev Pihli, kes alustab tööd selles ametis 1. juulil 2008. Alates 2002. aastast on SK juhataja olnud Ain Järv, kes jätkab täiskohaga tööd Sihtasutus Vaata Maailma juhatajana.

Hetkel töötab Kalev Pihl Microsofti Eesti esinduses tehnoloogiaspetsialistina. Eelnevalt on ta töötanud Hansapangas integratsiooniosakonna projektijuhi ja osakonna juhatajana ning Kodakondsus- ja Migratsiooniameti IT-osakonnas ja ameti peadirektori nõunikuna. Läbi nende ametite on ta olnud kaastegev Eesti ID-kaardi projekti käivitamisel ja olnud Hansapanga esindajana SK töö alustamise juures.

“Senise juhi Ain Järve eestvedamisel on SK viimaste aastate jooksul välja töötanud mitmeid ID-kaardi kasutajale suunatud lahendusi. Nimetada võib DigiDoc allkirjastamistarkvara, ainulaadset ID-pileti süsteemi ning koostöös EMT-ga turule toodud Mobiil-IDd,” ütles SK nõukogu esimees Tõnu Grünberg. "Ühtsete lahenduste kasutuselevõtuks on edendatud koostööd  Baltikumis. Näeme SK tegevuse laienemist nii erinevatesse sektoritesse kui regioonidesse. Usun, et Kalev Pihl leiab uue juhina piisavalt väljakutseid," lisas Grünberg.

„SK nõukogu ettepanek sellele positsioonile asuda on äärmiselt suur väljakutse ning suur vastutus. SK on olnud hästi toimiv ja ühtne meeskond, kelle tegemistega ma läbi oma erinevate seniste rollide olen kokku puutunud. Ma loodan Aini ja meeskonna poolt aastatega tehtud tööd teenuste väljatöötamisel edasi viia ning leida ettevõttele uusi väljundeid nii Eestis kui väljaspool,“ ütles Kalev Pihl.
 
AS Sertifitseerimiskeskuse (SK) asutasid 2001. aastal AS Hansapank, AS Ühispank (SEB), AS Eesti Telefon (Elion) ja AS EMT.