SK

Prindi

01.04.2017 tühistatakse viimased RSA 1024 bitise võtmepikkusega mobiil-ID ja digi-ID sertifikaadid

30.03.2017

Aprillis jõuavad lõpule mitme aasta jooksul toimunud ettevalmistused, et kaotada ringlusest 1024 bitisel RSA algoritmil põhinevad dokumendisertifikaadid ja minna üle tugevama krüptograafiaga võtmetele. 

Juba sellel laupäeval, 1. aprillil 2017 tühistatakse 1024 bitistel võtmetel baseeruvad mobiil-ID ja digi-ID sertifikaadid, et minna üle turvalisematele võtmetele. Ühtegi ID-kaarti see muudatus ei puuduta.

Mobiil-ID puhul puudutab muudatus neid kasutajaid, kes võtsid enne 2015. aastat endale operaatori juurest mobiil-ID SIM-kaardi ja taotlesid sellele sertifikaadid 2014. aasta jooksul. Kliendid saavad endale operaatori juurest võtta asemele uue ja turvalisema mobiil-ID SIM-kaardi, millele saavad taotleda uued mobiil-ID sertifikaadid kehtivusega 5 aastat. Riigilõivu kliendid enam ise lepingu tegemisel maksma ei pea. 

Digi-ID puhul puudutab muudatus neid kasutajaid, kelle kaart väljastati enne 1. detsembrit 2014. Dokumendi kasutaja peab pöörduma uue dokumendi saamiseks talle sobivasse Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) teenindusse, kus ta valib, kas saab tasuta dokumendi oma vana digitaalse isikutunnistuse kehtivusaja lõpuni jäänud perioodi ulatuses või taotleb uue 3-aastase kehtivusajaga dokumendi, mille eest tuleb riigilõiv ise tasuda.

Kõigile kasutajatele, keda dokumendi kehtetuks tunnistamine ees ootab, on ka mobiilioperaatori või PPA poolt saadetud vastav teavitus.

Viide algsele PPA uudisele: link