SK

Prindi

2021

2021. aastal tähistasime SK 20. juubelit. Kahe aastakümnega on SK-st saanud rahvusvaheline ettevõte – oleme rajanud esindused erinevatesse riikidesse ja kasvatanud oma meeskonna 70 inimeseni. Aasta lõpuks kasutas Baltikumis meie teenuseid 4 miljonit inimest. See tähendab, et iga meie töötaja aitab 57 000 inimesel digiasju muretult ajada.

Aasta alguses jõudsime Leedus olulise verstapostini – miljoni kvalifitseeritud tasemel Smart-ID kasutajani. See tähendab, et enam kui 58% kõigist Leedu internetikasutajatest saavad tänu Smart-ID-le kasutada internetipanka, riigiasutuste elektroonilisi teenuseid ja allkirjastada dokumente.

Aprilli seisuga oli ka Lätis miljon Smart-ID kasutajat.

Mais viisime Baltikumi, Soome ja Rootsi elanike seas läbi teise rahvusvahelise autentimisvahendite uuringu. Selle järgi on nii Lätis kui Leedus kõige usaldusväärsem autentimisvahend SK pakutav Smart-ID.

Juunis liitusime Läti Kaubandus-ja tööstuskojaga, mis ühendab 6000 sealset organisatsiooni.

Samal kuul tutvustas meie rahvusvaheline meeskond SK digitaalse identiteedi lahendusi messil Mobile World Congress 2021, mis toimus pandeemia tõttu hübriidvormingus.

Juunis avasime veebiteenuse myid.skidsolutions.eu, kus saab ülevaate oma Mobiil-ID, Digi-ID, ID-kaardi ja Smart-ID kontodest ning nende kasutamisest. Uus keskkond on ka kõige usaldusväärsem võimalus teada saada, milliseid andmeid on SK ID Solutions oma teenuste kasutajate kohta kogunud. Sarnase lahenduse oleme koostöös Eesti riigiga loonud ka Eesti riigiportaali eesti.ee jaoks, kus saab näha andmeid riiklike dokumentide ja nendega tehtud tehingute kohta.

Huawei seadmete kasutajate arv kasvab kiiresti ja seepärast lisasime juulis Huawei AppGallerysse Smart-ID rakenduse.

Augustis pälvisime heade majandustulemuste eest tiitli "Edukas Eesti Ettevõte 2021". Selle järgi on SK krediidireiting AAA ehk suurepärane ja see reiting kehtib rahvusvaheliselt.

Septembris osalesime Euroopa suurimal fintech üritusel Money 20/20, kus demonstreerisime fintech-sektori jaoks hädavajalikke turvalisi autentimislahendusi.

Kuigi esmapilgul võib tunduda, et SK pakutavatel digiteenustel ei ole olulist keskkonnamõju, ei pruugi see siiski alati nii olla. Kuna meie  jaoks on oluline mitte koormata keskkonda rohkem kui vaja ja soovime mõista oma teenuste laiemat keskkonnamõju, liitusime nelja ülikooli loodud õppeprogrammiga Rohetiigri Akadeemia.

Lisaks sellele istutasime aasta jooksul Baltikumis 360 puud – seegi on osa meie keskkonnateadlikust tegutsemisest.

Oktoobris aitasime korraldada Leedu Sideregulatsiooni Ameti ja IT-ettevõtete liidu Infobalt korraldatud konverentsi DigiT Baltic 2021. Selle sündmuse põhieesmärk oli tutvustada Balti riikidele Euroopa Liidu eIDAS määruses sätestatud tööriistu ja uudseid digilahendusi, mida kasutatakse digitaalsete tehingute turvalisuse tagamiseks. Konverentsil jagas SK Leedu ärijuht Viktoras Kamarevcevas oma visiooni, kuidas kodanikud ja ettevõtted saaksid tulevikus eIDASe tööriistu veel paremini ära kasutada.

Novembris toimus traditsiooniline SK Aastakonverents – esimest korda ajaloos hübriidformaadis –, millest võttis osa 496 inimest 16 riigist. Peaesinejad olid Vilniuse Ülikooli neuroteaduste doktor Urte Neniskyte ja Läti Panga juhatuse liige Zita Zarina.

Samal kuul liitusime Läti IT-klastriga, mille visioon on luua arendus- ja rakendusteenuseid ekspordiks pakkuvate Läti IT-ettevõtete võrgustik. 

SK lahendused on väljas ka Eesti paviljonis maailmanäitusel Dubai EXPO 2020.