SK

Prindi

2018

2018. aastal kasvas SK teenuste kasutajate hulk kordades ja kiiresti ning sellega kaasnes teenuste müügitulu suurenemine. Ka geograafilise laienemise mõttes oli aasta ettevõtte jaoks edukas.
Esimesel poolaastal alustas SK Leedus jälle Mobiil-ID teenuse pakkumist koos Tele2, Bite ja Teliaga. Aasta lõpuks kasutas Leedus SK pakutavat Mobiil-ID teenust rohkem kui 160 000 inimest.

2018. aastal käivitasime ka uue sertifitseerimisteenuse uutele ID-kaartidele. Uus keskkond ei kuulu SK usaldusahelasse, vaid omab täiesti eraldiseisvat Eesti isikut tõendavate dokumentide tarbeks loodud juursertifikaati.

Uue põlvkonna autentimislahenduse Smart-ID kasutajate hulk suurenes aastaga 2,6 korda jõudes aasta lõpuks pea kahe miljoni kasutajani. Kasutajate hulk kasvas kiiresti: kui aasta alguses oli Smart-ID kasutajaid 650 000, siis kuus kuud hiljem oli neid juba üle miljoni. Sellega kaasnes ka tehtud tehingute hulga kasv, mis oli aasta kokkuvõttes kolm korda suurem kui 2017. aastal. Kiirele kasvule aitasid kaasa uued Smart-ID väljastuspartnerid Luminor ja Siauliu pank, mis muutis Smart-IDga liitumise Leedus senisest veelgi lihtsamaks.
Smart-ID edu tunnustas ka Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit pärjates SK ID Solutionsit
Aasta läbimurdja tiitliga.

Üks väga oluline ja kaua oodatud saavutus oli Smart-ID QSCD ehk kõrgeima võimaliku usaldustasemega elektroonilise allkirjastamise teenuseks saamine aasta viimastel kuudel. QSCD tase annab võimaluse luua Smart-IDga allkirju, mis on tunnustatud kõigis Euroopa Liidu riikides võrdväärselt omakäelise allkirjaga.

Novembris korraldas SK üheksandat korda juba traditsiooniks saanud EID suursündmuse SK Aastakonverentsi, mille peaesineja oli Comodo Cybersecurity teadlane Kenneth Geers. Esimest korda täielikult inglise keeles toimunud konverentsil tutvustas SK rahvusvahelist autentimisvahendite uuringut, mille raames küsitleti 4000 inimest Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes.

Aasta lõpus asutas SK Leedus filiaali, et pakkuda oma teenuste äriklientidele leedukeelset tuge ja teenindust.