SK

Prindi

2017

Veebruaris tõi SK Baltikumis turule Smart-ID teenuse. Smart-ID on uue põlvkonna elektroonilise identiteedi lahendus nutiseadmetele, mis on loodud rahvusvaheliste turgude jaoks. Smart-ID vastab Euroopa usaldusteenuste regulatsioonile (eIDAS) ning maksedirektiivile (PSD2) ning põhineb turvalistel tehnoloogiatel. Aasta lõpuks oli Smart-IDl Baltikumis juba üle 600 000 kasutaja ja mitukümmend e-teenust, mis võimaldasid toiminguid Smart-IDga. Kõige populaarsemaks osutus Smart-ID Läti, kus puudus mobiilne, mugav ja turvaline autentimisvahend. Smart-ID kiiret kasutuselevõttu toetas fakt, et turvaline lahendus on lõppkasutajale tasuta.  
Mobiil-ID kasutajate arv tõusis Eestis 28% ja jõudis aasta lõpuks 160 000ni. Kasvu soodustas ROCA turvaviga, mis mõjutas lisaks Eesti residentidele ja e-residentidele ka miljoneid kasutajaid üle maailma. Sulgesime oma LDAP teenuse, peatasime sadu tuhandeid ID-kaartide sertifikaate ja väljastasime uusi. See tõestas, kui oluline on kasutajate jaoks mitme digitaalse isikutuvastusvahendi omamine.
Võrreldes 2016. aastaga tõusis Eestis tõusis aktiivsete eID kasutajate arv 16%. Lätis alustasime teenuse pakkumist nullist, mistõttu kasutajate nõnda suur kasv ületas ootusi. Leedus võitis Smart-ID sisuliselt kolme kuuga rohkem kasutajaid, kui Mobiil-ID 10 aasta jooksul. SK teenuste kaudu suutsime autentimisi ja allkirjastamisi pakkuda rohkem kui 1 miljonile unikaalsele isikule.
Aasta keskpaigas alustasime e-Templite rahvusvaheliselt väljastamist ning meie e-Templeid kasutatakse näiteks Leedus, Austrias ja Maltal. Hoo sai sisse ka ajatempliteenuse rahvusvaheline müük ja saime kliente nii Euroopast kui ka näiteks Vietnamist.
Tehinguid, kus SK teenused andsid kehtivuskinnitusi, ajatempleid või vahendasid Mobiil-ID ja Smart-ID autentimist/allkirjastamist, oli aastas üle 400 miljoni.
Septembrist lõpetasime veebiserverite sertifikaatide väljastamise. Põhjuseks olid pidevalt muutuvad nõudmised turu osapooltelt ning vähene klientide hulk koduturul. Seevastu keskendusime oma teiste teenuste rahvusvahelisele müügile, kus suudame rohkem väärtust luua.
Novembris toimus traditsiooniliselt SK Aastakonverents, mille peaesinejaks oli futurist, leiutaja ja tunnustatud häkker Pablos Holman.​