SK

Prindi

2015

Alustasime Iirimaa tahhograafi sertifitseerimisteenuse pakkumist.
Lõpetasime kaks sihtfinantseeringuga projekti: FutureID ja STORK 2.0. Lisaks viisime AS Cyberneticaga EASi toel ellu Ex-MID projekti, mille tulemusena oleme võimelised pakkuma Mobiil-ID teenust oluliselt laiemale turule kui ainult Eesti ja Leedu.
Mobiil-ID kasutajate hulk kasvas aastaga 40% tervenisti ca 75 000 kasutajani. Seda tänu NutiKaitse 2017 projektile, aga ka uuendustele teenuses endas. Kõik Eesti operaatorite poolt väljastatavad MIDd kehtivad nüüd 5 aastat. Samuti kasutavad kõik operaatorid ühtset rakendust ning teenuskeskkonda. Mobiil-ID tehingute arv kasvas seejuures isegi pisut rohkem, aastaga 42%, mis tähendab uute ja aktiivsete klientide lisandumist.
Aastavahetusega lõpetasime oma põhilistes infosüsteemides SHA-1 ja RSA 1024 algoritmide kasutamise ning väljastasime teenussertifikaadid tugevama krüptograafiaga.
Teenuse käideldavuse osas täitsime oma lubadusi ning saime klientidelt head tagasisidet meie teenustele. 2015. aastal oli ka paar intsidenti, mis tõid välja nõrgad kohad andmekvaliteedi kontrolli osas.
Klienditoele oli 2015. aasta kõigi aegade töömahukaim (üle 80 000 pöördumise), kuna mitmed tarkvarauuendused nõudsid kas kasutajalt või teenusepakkujalt lisategevusi. Meie tublid spetsialistid said juhendamisega hästi hakkama.
Novembrikuus toimus traditsiooniliselt SK Aastakonverents 2015. Konverentsi peaesinejateks olid Gemalto tehnoloogianõunik Joseph Leibenguth, kes kõneles füüsilise ja digitaalse identiteedi teemal, ja tunnustatud tehnoloogiavisionäär Richard van Hooijdonk, kes rääkis trendidest aastaks 2030 ja sellest, missugune saab olema tulevikuettevõte. Teemadeks olid ka eIDAS ja rahvusvaheline koosvõime, uus Mobiil-ID ja selle võimalused, arendustegevuse turvalisus ja krüptograafia ning krüptoraha maailm. 
E-residentsus oli jätkuvalt populaarne: aasta lõpuks oli väljastatud juba üle 7000 e-residendi kaardi. Alates maikuust sai võimalikuks e-residentsuse taotluse esitamine elektroonsel kujul, kaardi kättesaamiseks oli nüüdsest vajalik vaid üks näost näkku kohtumine.