SK

Prindi

2014

2014. aastal käivitasime kaks uut teenust: OTA platvormi Mobiil-ID teenuse raames ja ajatempliteenuse. OTA (Over The Air) on sõnumiedastussüsteemi platvorm, mis saadab turvaliselt Mobiil-ID sõnumeid mobiiltelefonis asuvale SIM-kaardile. 2014. aastal alustasime Eesti mobiilioperaatorite teenuse üleviimist ühisele platvormile, et luua kõigi jaoks stabiilsem ja efektiivsem lahendus. Uue ajatempliteenusega lõime aga võimaluse toetada rohkemaid digiallkirja formaate kui seni, sh anda rahvusvaheliselt aktsepteeritud allkirju.
Meie ärimahud Eestis kasvasid jõudsalt – kehtivuskinnituse teenuse päringuid vahendasime kolmandiku võrra rohkem kui aasta varem. Aasta jooksul kasutas SK sertifikaate esmakordselt üle poole miljoni (516 571) inimese kas allkirjastamiseks või autentimiseks veebiteenustes.
Isikutunnistusi ja elamislube anti välja rohkem kui 2013. aastal ehk peaaegu 330 000, mis teeb sellest rekordaasta. Detsembris alustasime sertifikaatide väljastamist uuele dokumendile – e-residendi kaardile. E-residentsust saavad taotleda välismaalased, kes soovivad kasutada Eesti riigi ja erasektori e-teenuseid ning ajada oma asju digitaalselt.
Maikuus pakkusime kliendituge Euroopa Parlamendi valimiste raames. 
Jätkasime NutiKaitse 2017 projektiga, mille üks eesmärk on Mobiil-ID kasutajate arvu kasv. 2014. aastal lisandus ligi 15 000 uut kasutajat.
Novembrikuus toimus SK Aastakonverents 2014, millega tähistasime viiendat juubelit oma konverentside sarjas. Märksõnadeks olid: Mobiil-ID, NFC-lahendused, digiallkirja määrus eIDAS, e-residentsus jne. Päeva naelaks oli turvaguru Mikko Hyppönen, kes kõneles kübermaailma ohtudest.
SK asus Eesti-Norra ühisprogrammi Norway Grantsi rahastuse toel arendama terviklikku ja innovaatilist Mobiil-ID ekspordilahendust.
Koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga lõime tehnilise valmisoleku võtta kasutusele uued allkirjastamise formaadid ning tegime integratsiooni Läti ja Leedu ID-kaartide jaoks, mis võimaldas aasta lõpuks anda esimesed ülepiirilised allkirjad.