SK

Prindi

2012

2012. a laiendas SK oluliselt oma tegevust Leedus, mis tähendas püsiva esindaja värbamist ja kohalike tugevate elektroonilise ID pakkujate vahendamist. Seeläbi suutsime oma klientidele ühe lahenduse kaudu pakkuda kõiki Leedus kasutuselolevaid autentimis- ja allkirjastamislahendusi.
Jätkus aktiivne ID-kaartide vahetamine ning pidevalt kasvas elektroonilise ID kasutjate hulk. 2012. a lõpuks oli eID kasutajaid 547 715. Aasta lõpus kasvas ka Mobiil-ID väljastuste hulk – tänu EMT kampaaniale ning tasuta liitumisvõimalusele sai Mobiil-ID kuus ligi 3000 uut kasutajat. Aasta lõpu seisuga oli aktiivseid Mobiil-ID kasutajaid juba ca 35 000.
Riigiga koostöös arendatud baastarkvara jõudis esmakordselt nii AppStore'i kui ka Microsofti automaatsetesse uuendustesse. Parendasime DigiDoci tarkvara ja dokumentatsiooni ning uuendasime lõppkasutajatele ja arendajatele mõeldud veebi www.id.ee. Tänu töökorralduse muutmisele suutsime oma teenust stabiliseerida ja reageerimisvõimekust tõsta.
Novembrikuus toimus Kochi Aitades SK Aastakonverents "eID arengud ja turvalisus".
Aasta lõpus tõime Trüb Baltic AS ja AS SEB Pangaga välja Eestis ja lähiturgudel uudse lahenduse – SEB töötõendi. Töötõendga saab avada uksi, logida sisse tööjaamadesse ning anda juriidiliselt korrektset digitaalallkirja. Loodame, et antud lahendus leiab rakendust ka teistes organisatsioonides.
Rahvusvahelises koostöös alustas SK tegevusi STORK 2.0 ja Future ID projektides.
2012. aasta detsembrikuus anti sajas miljones digitaalallkiri, mida tähistati veebikampaaniaga.