SK

Prindi

2019

2019. aastat iseloomustab kõige paremini SK ID Solutionsi rahvusvahelistumine, Smart-ID väga kiire ja laiaulatuslik areng ning kõikide SK teenuste kasutajate hulga kasvamine pea 3 miljonini ning tehingute hulk miljardini.

Kogu aasta jooksul pakkus palju kõneainet kiiresti arenev Smart-ID, millel oli aasta lõpuks üle 2,5 miljoni kasutaja, kes tegid sellega kokku igas kuus enam kui 50 miljonit tehingut. See tähendab, et Smart-ID oli vähemalt aastal 2019 kõige populaarsem mobiilne autentimisvahend meie koduturul Baltikumis. Kiire kasvuga kaasnesid ka Smart-ID vastu suunatud ründekatsed. Vastukaaluks parendasime võimalike ründemustrite leidmise võimekust, tihendasime koostööd Balti riikide CERT meeskondadega ja võtsime kasutusele erinevaid uusi turvameetmeid.

Eestis hinnati Smart-ID identimisskeemina usaldustasemele kõrge. Tänu sellele saavad kasutajad nüüd autentida ennast eesti.ee riiklikus portaalis ning ka RIA poolt pakutavates vahenduskeskkondades.

Smart-ID Secure Zone kanti Euroopa Komisjoni poolt avaldatud kvalifitseeritud allkirja andmise vahendite (QSCD) nimekirja.

Kevadel tõime kasutajateni täiesti uue Mobiil-ID kasutamise liidese MID REST-API, mis on eelmisest oluliselt stabiilsem.

Leedus toimus ka viimane suur kasutajate migratsioon, kus viimased Tele2 kliendid, kes veel kasutasid RC lahendust, viidi üle SK platvormile.

Aasta lõpuks saime öelda, et meil on Leedus Mobiil-ID teenuse kliente rohkem kui Eestis.

Juulis seadsime tööle esimese meist sõltumatu Smart-ID tehnoloogial baseeruva teenuse Indias, millega tõestasime, et meie Eestis loodud süsteem töötab hästi ka väljaspool oma sünnikeskkonda.

Aasta jooksul valmistasime koos kahe rahvusvaheliselt tunnustatud partneriga ette ka Smart-ID uut funktsionaalsust – biomeetrilist registreerimist ehk Automated Biometric Identity Verification –, mida hakkasime oma klientidele pakkuma 2020. aasta algusest.

Esimest korda ajaloos jõudis Smart-ID teenus koostöös Leedu Medicinos Bankasega ka nende inimesteni, kes ei ole Balti riikide residendid. Sellega tõestasime, et Smart-ID teenust on võimalik pakkuda mistahes regioonis ja identiteedihalduse keskkonnas. Tänu sellele koostööle hakkasid Smart-ID-d kasutama mitmekümne erineva riigi residendid.

Aasta lõpus sõlmisime kokkuleppe ka Smart-ID platvormi kasutamiseks Islandi usaldusteenustes klientide privaatvõtmete hoidlana.

Fontes tunnustas meid võrdse palga maksjana ning pälvisime Aasta Uuendaja tiitli Ettevõtluse Auhind 2019 konkursil.

Asutasime Lätis SK filiaali, et pakkuda oma teenuste äriklientidele lätikeelset tuge ja teenindust.