SK

Prindi

2006

Sel aastal sõlmisid Hansapank, SEB Eesti Ühispank, Elion ja EMT ning riigi esindajana Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium Arvutikaitse 2009 lepingu, mille eesmärk oli kujundada Eestist aastaks 2009 maailma turvalisima infoühiskonnaga riik.
ID-pileti võidukäik jätkus – elektrirongides saab 30-päeva kaarte osta ka elektroonilise ID-pileti kujul.
Vaata Maailma SA ja maailma suurimate kiipkaarditehnoloogia tootjate hulka kuuluv Omnikey sõlmisid raamlepingu senisest kaks kuni kolm korda soodsama hinnaga ID-kaardi lugejate tarnimiseks Eestisse. Leping võimaldas aastatel 2007-2009 tarnida Eestisse kokku kuni 600 000 lugejat.
Koos kooliaasta algusega said Tartu Ülikooli tudengid esimestena Eestis kasutada uusi ID-piletite tüüpe, et tasuda sularahavabalt väljastusteenuste - printimise, skaneerimise ja paljundamise - eest. 
Septembris allkirjastati leping SK ja Leedu suurima mobiilsideoperaatori Omniteli vahel, mille alusel hakkab SK pakkuma Omniteli klientidele digitaalseid sertifikaate. Tänu sellele on Leedus võimalik mobiiltelefoni abil digitaalallkirja andmine ja sisselogimine e-teenustesse, näiteks internetipanka.
Aasta lõpuks ületas väljastatud ID-kaartide arv miljoni piiri.